Nástroje psychohygieny

06.02.2019

Všetci máme svoje recepty na obnovenie či dosiahnutie vlastnej vnútornej rovnováhy, ktoré, na druhej strane, nemusia byť až také účinné pri niekom inom. Ako inšpiráciu ponúkame článok:

https://www.chlapom.sk/pat-p-mojho-prezitia/

Povedomé nám môžu byť podkapitoly Príroda a Polemiky s Vyššou mocou, pretože sme sa o nich zmieňovali pri inej téme.

Ďalej to môže byť článok: https://www.citlivetemy.sk/narusila-sa-nasa-vnutorna-rovnovaha-stratili-sme-vnutorny-pokoj-ako-to-riesit/

Alebo: https://www.citlivetemy.sk/ani-tie-najbezpecnejsie-a-najspolahlivejsie-antidepresiva-nemusia-pomoct/

Úloha

Vyskladajme si vlastné nástroje psychohygieny (pokusom - omylom) a naučme sa naplno si vychutnávať oddych, relax či nerušené venovanie sa samým sebe, načerpávanie pozitívna (inak žiadna forma nebude účinná). A ak prídeme k tejto poslednej téme stretnutí OrareM pri ďalšom cykle, môžeme sa pozdieľať o tom, akú formu psychohygieny sme si osvojili - možno bude dobrou motiváciou pre niekoho iného (môže ísť aj o spev, tanec, písanie, prácu v záhrade, prechádzku lesom, rôzne prostredie s tichom, rozhovor s priateľom...). Hlavne čo najčastejšie robme to, čo máme radi, nielen to, čo musíme robiť. A nech to, čo máme radi, nás aj duševne a duchovne obohacuje.

Nezabudnime si poďakovať, zhodnotiť tento cyklus a dohodnúť sa na tom, či si ho chceme zopakovať znovu. Čo nám dali naše stretnutia? Čo by sme zmenili, vylepšili?